Echo Dnia: Zbierają na wakacje dzieci polskich

Echo Dnia, 8.03.2017
Autor: Klaudia Tajs

Zbierają na wakacje dzieci polskich z Ukrainy w Nowej Dębie

W Nowej Dębie ruszyła zbiórka publiczna „Wakacje dla Kresowiaka”. Koordynatorem inicjatywy jest Stowarzyszenie Przyjazny Samorząd. Inauguracja zbiórki miała miejsce podczas Nowodębskiego Biegu Żołnierzy Wyklętych, który zorganizowano w minioną sobotę nad miejscowym zalewem.
Naszym celem jest zebranie funduszy na organizację wakacyjnego pobytu polskich dzieci z terenów dzisiejszej Ukrainy, z parafii, w których posługiwał i posługuje ksiądz dr Michał Bajcar – mówi Marek Ostapko, prezes Stowarzyszenia Przyjazny Samorząd. Ksiądz Bajcar za swoją działalność na Kresach został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej. – Nasza współpraca z księdzem Bajcarem trwa od kilku lat, w Nowej Dębie przed Świętami Bożego Narodzenia i przed Świętami Zmartwychwstania organizowane są zbiórki żywności dla Polaków na Ukrainie – dodał Marek Ostapko. Organizatorzy mają nadzieję, że uda im się zaprosić do Nowej Dęby kilkudziesięciu młodych mieszkańców. Zbiórka publiczna została zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pod numerem: 2017/840/KS.

Źródło: http://www.echodnia.eu/podkarpackie/wiadomosci/tarnobrzeg/a/zbieraja-na-wakacje-dzieci-polskich-z-ukrainy-w-nowej-debie,11861290/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *