IDEA

Naszym celem jest organizacja wypoczynku letniego dla polskich dzieci z terenów dzisiejszej Ukrainy, a dokładnie miejscowości: Strzałkowice, Gródek Jagieloński, Hałuszczyńce i Podwołoczyska. Od kilku lat na terenie miasta i gminy Nowa Dęba (powiat tarnobrzeski) dzięki zaangażowaniu grupy „Nowodębscy Patrioci” realizowana są świąteczne zbiórki żywności dla Polaków dla Kresach. – Dziękujemy za waszą pomoc i prosimy abyście o nas pamiętali – tymi słowami zwrócił się do mieszkańców Nowej Dęby posługujący na Kresach ks. dr Michał Bajcar, który za swoje zaangażowanie w umacnianie polskości na wschodzie został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej. W trakcie dyskusji o sytuacji naszych rodaków na Ukrainie, zrodził się pomysł aby zorganizować pobyt wakacyjny w Nowej Dębie dla młodych parafian z wyżej wymienionych miejscowości.

Jednakże, żeby zrealizować ten cel potrzebne są fundusze i zaangażowane ludzi dobrej woli. Dlatego też zwracamy się do wszystkich osób o ofiarę i wsparcie naszej inicjatywy.

Jak pomóc? Na terenie Nowej Dęby przeprowadzana jest zbiórka publiczna do puszek która została zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych pod numerem 2017/840/KS. Osoby spoza Nowej Dęby które chcą wspomóc te inicjatywę mogą wpłacić wybraną kwotę na niżej podany numer konta. Każda wpłata zostaje odnotowana na stronie www.wakacjedlakresowiaka.pl w zakładce WPŁATY (podajemy pełne imię i pierwszą literę nazwiska wpłacającego oraz wpłaconą kwotę), oraz MECENASI I SPONSORZY (dotyczy wpłat powyżej 500 zł, podajemy pełne dane wpłacającego i nazwę firmy – chyba że wpłacający zaznaczy, że chce anonimizacji danych).

Komitet Społeczny Wakacje dla Kresowiaka
Możesz wesprzeć akcję dokonując przelewu na konto:
28 1240 2744 1111 0010 4275 0269
TYTUŁEM: „Wakacje”
Pogoń Nowa Dęba
Leśna 25/1
39-460 Nowa Dęba
Koordynatorzy: Marek Ostapko i Wojciech Bulanowski
e-mail: biuro@wakacjedlakresowiaka.pl
tel.: 730 920 997 – Marek
tel.: 608 383 180 – Wojtek